Onkyo TX-SR3100 hemmabioförstärkare med Bluetooth, svart - Ljudfokus.se
Onkyo TX-SR3100 hemmabioförstärkare med Bluetooth, svart
Erbjudandet gäller t.o.m:
Laddare ingår ej Laddare ingår ej
Laddare ingår Laddare ingår
Lägg i kundvagnen
Artnr: 350TXSR3100
1 Omdömen
Lagerstatus:
Leveranstid:
Produktinformation
Onkyo TX-SR3100 är en kraftfull och välljudande 5.2 hemmabioförstärkare, som är instegsmodellen i deras senaste generation och därmed ersättaren till deras uppskattade TX-SR393. Med sin strömstarka uppbyggnad, som vi är vana vid hos Onkyo, så kan förstärkaren hantera både mindre stativhögtalare som mellanstora golvmodeller med god kontroll. Med den nya generationen har videokretsen stöd för HDMI2.1 med 8K-upplösning i 60 Hz oc HDR10+. Med Klipsch Optimized Mode så kan förstärkaren kalibreras optimalt för att matcha systerbolaget Kliipsch högtalarkonstruktioner i Reference Premiere-serien. Man kan avnjuta en virtuell Dolby Atmos och DTS:X upplevelse i en 3.2.2 konfiguration, beroende på hur man placerar surroundhögtalarna. Genom AccuEQ kan du snabbt och enkelt kalibrera dina högtalare till rummet och i större grad njuta av ett mer exakt och klart ljud.
  • 5.2 hembioreceiver med 80 Watt/kanal (8 Ω, 20 Hz - 20 kHz, 0.08 % THD, 2-kanals drift)
  • Dolby Atmos Height Virtualizer och DTS Virtual:X
  • Fyra HDMI 2.1-ingångar med Ultra HD, HDR10+, Dolby Vision, VRR, ALLM, QFT
  • HDMI 8K Pass-Through
  • Klipsch Optimized Mode optimerad för Klipsch Reference Premiere-serien
  • Bluetooth-mottagning för snabb och enkel streaming från mobil, surfplatta eller dator
  • Tonkontroller ger möjligheten att sminka ljudet efter eget tycke och smak
  • AccuEQ mätkalibrering ger en optimal lyssningsupplevelse i just ditt rum
  • DAB-radio och FM-mottagning med 40 snabbval
  • Kan styras via medföljande fjärrkontroll
Virtuell höjdobjektsbaserad-upplevelse
AccuEQ mätkalibrering
Vocal Enhancer
Zon 2
Specifikationer
Typ: Hembioförstärkare
Förstärkareffekt: 80 Watt (8 Ohm, 20 Hz–20 kHz, 0.08 % THD, 2-kanals drift)
Frekvensomfång: -3 dB: 10 - 100.000 Hz
Antal kanaler: 5-kanaler
Signal/brus förhållande: 106 dB (Line)
Funktioner: Bluetooth
Medföljande tillbehör: Fjärrkontroll , Mätmikrofon , Radioantenn , Strömkabel
Mått: 435 x 160 x 328 mm (B x H x D)
Vikt: 8.2 kg
Rekommenderade tillbehör
Proson Arctic BFA banankontakt, 10-pack
Detta är ett gäng mycke...
Köp
Info
Proson Arctic HDMI med stöd för 8K video
Detta är en mycket pris...
Supra Rondo 2x2.5, antracitgrå högtalarkabel lösmeter
Rund högtalarkabel för ...
Köp
Info
Mer i samma serie
Du har nyligen tittat på
Detta är en strömstark ...
Produkter relaterad till din historik
Detta är ett gäng mycket prisvärda banankon...
Detta är en mycket prisvärd HDMI-kabel i in...
Tillbehör
-10%