Köp Dynavox VT80MK stereoförstärkare, silver med Proson Arctic-kabel - Ljudfokus
Spara
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel i gruppen Förstärkare / Stereoförstärkare hos Ljudfokus.se (SETVT80MKPKT2)
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel
Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel

BLACK FRIDAY

Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare, silver med Proson Arctic RCA-kabel

Erbjudandet gäller t.o.m:
1990 kr

Antal:

Lägg i kundvagnen
Artnr: SETVT80MKPKT2
0 Omdömen
Lagerstatus:
Leveranstid:

Produktinformation

Detta är en kompakt stereoförstärkare på 2x40 Watt med Bluetooth och FM-radio, som här levereras tillsammans med en grym stereokabel på 1 meter från Prosons Arctic-serie.


Stereoförstärkaren: Dynavox VT80MK är en midiförstärkare på 2x40 Watt. Under det platsbesparande formatet - endast 18 cm bred - så har man fullproppat chassit med användbara funktioner och en förbluffande fin komponentkvalitet. Med inbyggd Bluetooth streamar man busenkelt från sin mobil, och på fronten finns även en USB-A och SD-kort anslutning för digital uppspelning av filer. Fjärrkontroll medföljer för ett smidigt handhavande. Det finns även en modell som heter VT80, vilket är exakt samma förstärkare fast utan radiokortet. Denna upplagan som heter "MK" har även radiomottagning av FM-sändningar.

  • Stereoförstärkare i kompakt format med en uteffekt på 40 Watt/kanal
  • Inbyggd Bluetooth- och radiomottagning
  • Digital uppspelning via USB-A och SD-kort på upp till 128 GB
  • Tonkontroller på frontpanelen
  • Fjärrkontroll medföljer

Ljudkabeln: Proson Arctic 2RCA - 2RCA är en välbyggd, kvalitativ och oerhört prisvärd signalkabel för stereobruk från svenska Proson, som ingår i deras instegsnivå som man döpt till Arctic. Trots den blygsamma prislappen så talar vi om en kabel som har teknik konkurrenterna vanligtvis integrerar i högre nivåer. Kabeln är uppbyggd med en coaxialledare av högren OFC-koppar, som har en FPE-isolering och där man kring detta har en stark dubbelskärmning av aluminiumfolie och flätad OFC-koppar, samt ett extra skyddande ytterhölje av PVC, som bidrar med kvalitet och styrka. Man har ett flätat nylonhölje som kännetecknar Arctic-klassen och som ger kabeln ett både läckert och dyrt utseende. Pris/prestandaförhållandet är i särklass, där valutan också är helt i särklass - precis som vi vant oss vid Proson sedan tidigare!
 

  • Mycket prisvärd signalkabel för stereobruk i Arctic-serien
  • RCA-kontakter i vardera ände gör kabeln perfekt för att koppla en CD/skiv/nätverksspelare till förstärkaren
  • Guldpläterade kontakter förhindrar korrosion
  • Ledare av högren OFC-koppar ger en fantastisk signalförmåga från punkt A till punkt B
  • FPE-isolering och dubbelskärm av aluminiumfolie och flätad OFC-koppar ger ett starkt skydd mot RF- och EM-störningar
  • Flätat nylonhölje ger ett läckert, stilfullt och dyrt utseende

Klicka på länkarna nedan för att läsa mer om respektive produkt!
  • Förstärkaren: 1 st. Dynavox VT80MK kompakt stereoförstärkare med Bluetooth & Radio, silver (Artnr. 320VT80MKS)
  • Kabeln: 1 st. Proson Arctic RCA ljudkabel, 1 meter (Artnr. 991ARRCA1)
  • Tyska Dynavox är en del av koncernen Sintron Audio, där bl.a den erkänt duktiga elektronktillverkaren Vincent Audio finns med. Under Dynavox-namnet erbjuder man både ett brett och mer prisöverkomligt utbud av produkter. Genom en effektiv produktion i Asien i rätt kvantitet kan man hålla en prisbild som lägger sig i instegsklassen, men vars produkter är ett klart lyft mot vad stormarknaden har att erbjuda.

    Specifikationer

    Typ: Förstärkare
    Utförande: Bluetooth-mottagning , Digitala ingångar , Pre out för baslåda/slutsteg , Radiomottagning
    Förstärkareffekt: 2x40 Watt (8 Ohm)
    Frekvensomfång: +/-3 dB: 20 - 20.000 Hz
    Ingångar: 2 x stereo RCA , Bluetooth , FM-radio , SD-Card (front) , USB-A (front)
    Utgångar: Hörlursuttag , Pre out RCA
    Signal/brus förhållande: 83 dB
    Distorsion: 0.3 % (1 kHz, 1 Watt)
    Mått: 250 x 95 x 180 mm (B x H x D)
    Vikt: 2.9 kg

    Rekommenderade tillbehör

    Proson Arctic BFA banankontakt, 4-pack
    Detta är ett gäng mycke...
    149 kr
    Köp
    Info
    Real Cable BM150T högtalarkabel, lösmeter
    Detta är en högtalarkab...
    55 kr
    Köp
    Info

    Du har nyligen tittat på

    Produkter relaterad till din historik

    Real Cable BM150T högtalarkabel, lösmeter
    Detta är en högtalarkabel på lösmeter ...
    55 kr
    Köp
    Info
    Proson Arctic BFA banankontakt, 4-pack
    Detta är ett gäng mycket prisvärda banankon...
    149 kr
    Köp
    Info

    Tillbehör

    Proson Arctic BFA banankontakt, 4-pack
    Detta är ett gäng mycket prisvärda banankon...
    149 kr
    Köp
    Info
    Real Cable BM150T högtalarkabel, lösmeter
    Detta är en högtalarkabel på lösmeter ...
    55 kr
    Köp
    Info

    Snabba leveranser

    Vi jobbar hårt för att du ska få hem dina favoriter så snabbt som möjligt och kan börja njuta av kristallklart ljud.

    Vi har nöjda kunder

    Vårt mål är att sätta ett leende på läpparna och välljud i öronen på alla våra kunder. Vi nöjer oss bara med nöjda kunder!  

    Vi kan det vi säljer

    Vi har flera decenniers branscherfarenhet med målet att alltid finna produkterna som ger bättre ljud för mindre pengar.

    Vårt lägsta pris 1-30 dagar innan prissänkning:

    OBS. Priset är det lägsta pris som tillämpats för produkten 1-30 dagar innan den aktuella prissänkningen genomfördes. Undantaget är om gradvisa sänkningar gjorts, då visas det lägsta priset 1-30 dagar innan den första prissänkningen.