Supra Biline MP-2RCA signalkabel vit SUPRA Cables | | Ljudfokus.se
Supra Biline MP-2RCA signalkabel vit i gruppen Kablar & kontakter / Analoga kablar hos Ljudfokus.se (215BILINEMP2RCAWH)

Supra Biline MP-2RCA signalkabel vit

Längd: 
Antal: 
Artnr: 215BILINEMP2RCAWH
0 Omdömen
Lagerstatus:
Leveranstid:
Supra Biline MP-2RCA signalkabel vit

Produktinformation

SUPRA BILINE MP-2RCA är en analog signalkabel för krävande användare. Kabelns uppbyggnad är skärmad samt har en låg kapacitans och hög hastighetsfaktor oberoende av frekvens. Detta ger en mycket fin signalöverföring för ett detaljerat ljud. Kabeln är kontakterad med Supra´s MP-8 kontakt i ena änden (3.5mm plugg) och två RCA-6 kontakter i andra änden, och den är extra störimmun mot utifrån kommande störningar vilka vi allt högre grad omges av både ute och i våra hem. En ypperlig kabel för att ansluta mobiltelefonen, DAP-spelaren eller datorn till stereon.

  • Flexibel kabelkonstruktion
  • Kraftig folieskärm för hög störimmunitet
  • Stabila kontakter för klara av mobilt bruk
  • Tillverkad i Sverige

Läs gärna mer om grundaren Tommy Jenving och hans Supra Cables i vår blogg.

Supra Cables grundades av Tommy Jenving år 1976 och han var en innovatör, uppfinnare och entreprenör med ett stort hjärta och skarpt sinne. Tillverkningen av kablarna och all montering sker exklusivt i Ljungskile. Idag har Supra ett omfattande utbud, med marknadsledande konstruktioner på HDMI, USB, nätkablar m.m.

Specifikationer

Typ: 3.5mm kablar

Prishistorik

Du har nyligen tittat på

Supra Biline MP-2RCA signalkabel vit
3.5mm analog ljudkabel till 2 RCA...
fr. 530 kr

Produkter relaterad till din historik

Snabba leveranser

Vi jobbar hårt för att du ska få ditt paket så snabbt som möjligt. Alltid fraktfritt vid order över 2500kr.
(gäller ej leverans med pall)

Vi har nöjda kunder

Vårt mål är att sätta ett leende på läpparna och välljud i öronen på alla våra kunder. Vi nöjer oss bara med nöjda kunder!  

Vi kan det vi säljer

Vi har varit i branschen i över 30 år, och vårt mål har alltid varit bättre ljud för mindre pengar.